0.00грн.
Зробити замовленняСукралоза (E 955)
Що таке сукралоза?
Сукралоза міститься в якості підсолоджувача в основному в безалкогольних напитках, цукрозамінниках, що не містять калорій.
Сукралоза це підсолоджувач, який на смак в 400-700 разів солодше звичайного столового цукру. На відміну від багатьох інших підсолоджувачів, сукралоза не має гіркого присмаку, тому виробники напоїв особливо люблять використовувати її для підсолоджування своїх безкалорійні лимонадів і енергетичних напоїв. Сукралоза вважається харчовою добавкою. Кожен виробник харчових продуктів повинен вказати це на упаковці під номером E955.
Сукралоза може не розповісти вам багато про що, але ви, можливо, чули про бренд підсолоджувача Splenda. Підсолоджувач доступний як у вигляді порошку, так і в формі таблеток. Спленда містить сукралозу, але дуже мало. Таблетки складаються на 95 відсотків з двох простих цукрів - глюкози і мальтодекстрина, які в основному використовуються в якості наповнювачів. Тому що навіть невеликої кількості підсолоджувача в таблетці досить, щоб підсолодити, наприклад, цілу чашку кави.
Сукралоза не зустрічається в природі. Він зроблений з сахарози, звичайного домашнього цукру. Дослідники з Лондонського коледжу королеви Єлизавети розробили підсолоджувач в 1976 році в рамках спільного проекту з британським виробником цукру Tate & Lyle, виробником Splenda. З хімічної точки зору сукралоза це хлорована форма домашнього цукру.
Чи небезпечна сукралоза для здоров'я або навколишнього середовища?
Сукралозу не можна відфільтрувати з грунтових вод очисними спорудами.
Сукралоза повільно руйнується в навколишньому середовищі і на очисних спорудах. Підсолоджувач може залишатися в грунтових водах протягом декількох років і тепер навіть використовується в науці як індикатор забрудненої води. Американське дослідження з 2011 року вдалося виявити сукралозу в восьми з дванадцяти досліджувалися проби питної води.
Причина цього в тому, що очисні споруди не можуть відфільтрувати сукралозу. 15 з 19 зразків підземних вод, досліджених в ході дослідження, вже були забруднені сукралозу. Підсолоджувачі теж можна виявити в грунтових водах. Сукралоза була схвалена в якості підсолоджувача в харчових продуктах з 2001 року.
Безпосередній вплив підсолоджувачів в наших грунтових водах на навколишнє середовище ще недостатньо вивчено. Низький рівень залишків цукрозамінника в воді вважається нешкідливим для людини. Якою мірою це відноситься і до тваринного світу є науково спірним.
Відповідно до Федерального інститутом по дослідженню ризиків, ви повинні не нагрівати сукралозу і продукти, що містять сукралозу вище 120 ° за Цельсієм. При більш високих температурах є підозра, що можуть утворитися шкідливі діоксини. Але в компанії Splenda заявляють протилежне, що можна вживати при випічці і високих температурах.
Однак шкідливий вплив сукралоза на людину ще не було належним чином доведено з наукової точки зору.
Які побічні ефекти сукралоза?
«Безпечна добова доза» сукралоза становить 15 міліграмів на кілограм ваги тіла. Вживання великої кількості замінників цукру може викликати небажані побічні ефекти. Наш організм не може перетравлювати сукралозу, тому добавка може викликати гази і діарею.
Якщо ви страждаєте непереносимістю фруктози, вам слід повністю уникати продуктів з сукралозу. Невелика кількість сукралоза в організмі перетворюється в 1,6-діхлорфруктозу. Це вид фруктози, який може викликати гази, діарею і блювоту у людей з непереносимістю фруктози.
Деякі дослідження на тваринах показують, що сукралоза може змінювати кишкову флору. Наприклад, в калі мишей, які отримували сукралозу протягом шести місяців, виявлений підвищений рівень прозапальних білків. Однак експерименти на тваринах не можуть бути просто передані людям, і обгрунтованість таких досліджень є науково спірною.
Тому завжди краще, якщо ви приймете запобіжні заходи і виключіть сукралозу зі свого раціону. Ви можете легко відмовитися від цукрозамінника, відмовившись від харчових продуктів промислового виробництва. Для лимонадів віддайте перевагу версію, підсолоджену звичайним цукром. Або, ще краще, випийте фруктовий сік. Додавання підсолоджувачів заборонено законом в фруктові соки одного сорту з 100-відсотковим вмістом фруктів. Ще краще для вашого здоров'я, якщо це має бути щось солодке, то це соки.