Що краще і смачніше цукор або замінник цукру?
Цукор сьогодні сильно вкоренився в нашій продовольчій системі, але що може бути ще більш переважною, так це кількість замінників цукру, які ви можете вибрати. Ви повинні використовувати цукрові альтернативи? Вони краще ніж цукор? І як ви вибираєте найкращі для вас?
Якби була нагорода за найбільш зло спожитий харчової інгредієнт з найменшою харчовою цінністю, цукор, швидше за все, виграв би в легкій прогулянці.
Плюси і мінуси замінників цукру.
Не всі замінники цукру вважаються шкідливими або корисними.
Найгірші замінники цукру
Кукурудзяний сироп з високим вмістом фруктози.
Походить з кукурудзи. Ви можете знайти його в оброблених продуктах, таких як випічка, десерти, сода, соки, закуски і комерційний хліб. Незважаючи на свою назву, найбільш поширена форма складається з 50% глюкози і 50% фруктози так само, як столовий цукор.
Плюси: це дешево в США (завдяки субсидіям платників податків) і солодке.
Мінуси: Велика частина кукурудзи, використовуваної для виробництва ДФУ, генетично модифікована. HFCS був пов'язаний з численними проблемами зі здоров'ям, такими як підвищений ризик метаболічного синдрому, ожиріння, захворювань печінки і резистентності до інсуліну, що призводять до діабету 2 типу та ракових захворювань. Це також позбавлено поживних речовин.
Коричневий рисовий сироп.
Виготовлений шляхом розщеплення крохмалю в коричневому рисі, цей замінник цукру є густий підсолоджувач, що складається з трьох цукрів: мальтотріози, мальтози і глюкози. Але мальтоза і мальтотріоза - це дві і три молекули глюкози відповідно. Вони функціонують так само, як глюкоза в організмі. Оброблені продукти, в тому числі закуски для дітей і батончики, часто містять коричневий рисовий сироп.
Плюси: коричневий рисовий сироп містить глюкозу, а не фруктозу. Перевага цього полягає в тому, що глюкоза чинить менший шкідливий вплив на печінку, ніж фруктоза.
Мінуси: оскільки це по суті глюкоза, рисовий сироп має дуже високий глікемічний індекс 98 - вище, ніж у будь-якого іншого типу цукру (столовий цукор від 60 до 70). Коричневий рисовий сироп також схильний до забруднення миш'яком.
Види натуральних замінників цукру.
Нектар агави:
Агава часто рекламується як натуральна, корисна альтернатива цукру, отримана з рослини агави. Цікаво, що ви можете зробити текілу шляхом ферментації рослини блакитної агави.
Плюси: у агави дуже низький глікемічний індекс, значить рівень цукру в крові не так різко виражений, як у столового цукру. Компанії часто рекламують його як дружній для діабетиків.
Мінуси: Агава має низький показник GI, тому що вона може містити 90% фруктози, що може привести до збільшення ваги і підвищення рівня тригліцеридів в крові. Це в 1,5 рази солодше, ніж цукор і не містить жодного поживної речовини або антиоксиданту. Хоча це походить від заводу, виробничий процес знищує будь-які потенційні вигоди для здоров'я. По суті, він позбавлений будь-яких корисних поживних речовин.
Некалорійні або штучні замінники цукру.
Ви, мабуть, знайомі з цими замінниками цукру, такими як сукралоза, які ви знайдете на столиках в ресторані. Ви також знайдете їх в дієтичних або некалорійних напоях і без цукру або в «легких» продуктах.
Вони є синтетичними і в сотні тисяч разів солодше столового цукру. FDA схвалило п'ять штучних підсолоджувачів: сахарин, ацесульфам, аспартам, невід та сукралоза.
Популярні бренди Splenda і Sweet'N Low.
Плюси: оскільки вони не містять цукру, вони вважаються придатними для діабету. І вони не дають вам порожніх калорій, тому що вони по суті не містять калорій.
Мінуси: є переконливі докази того, що штучні підсолоджувачі можуть привести до більш високого ризику серцево-судинних захворювань. У дослідженні, проведеному в 2014 році Університетом Айови, дослідники відстежували 60 000 жінок протягом 10 років. Вони виявили, що у жінок, які пили два або більше дієтичних напоїв в день, ризик серцево-судинних захворювань був на 30% вище. Вони також на 50% частіше вмирають від цієї хвороби.
Дослідження говорять нам, що люди, які п'ють дієтичні газовані напої, насправді більш схильні набирати вагу. В одному дослідженні учасники, які починали з нормальної ваги і пили 20 дієтичних газованих в тиждень, мали в два рази більше шансів мати надмірну вагу або ожиріння через вісім років, ніж їх однолітки, які не вживають дієтичну соду.
Деякі вчені вважають, що це пов'язано з тим, що некалорійні замінники цукру в дієтичних газованих напоях змушують мозок очікувати «попадання цукру». Коли цукор не надходить, мозок стимулює жадати їжі, що сприяє переїдання і збільшення ваги.
Менш погані замінники цукру.
Коричневий цукор.
Цей білий цукор з невеликою кількістю меляси, що залишився в ньому або доданий назад після обробки. (У цукру вся меляса була видалена в процесі рафінування.) Так, це так просто!
А різниця між світлим і темно-коричневим цукром? Кількість патоки в них. Меляса також робить коричневий цукор м'яким і вологим. Турбінадо і випарений тростинний сік є істотно менш обробленими різновидами коричневого цукру.
Плюси: через патоки, коричневий цукор пропонує більше поживних речовин, ніж білий, таких як невелика кількість кальцію, калію і магнію.
Мінуси: поживних речовин, що містяться в коричневому цукрі, недостатньо, щоб розповісти про них додому. Одна унція містить 0,2 мг заліза, тоді як добова норма заліза для середньої людини становить не менше 8 мг в день. І це має майже всі негативи, пов'язані з білим цукром.
Ячмінний солод.
Нерафінований цукрозамінник, отриманий з пророслого ячменю. Він містить 65% мальтози (по суті, форму глюкози), 30% складних вуглеводів і 3% білка.
Плюси: ячмінний солод не такий солодкий, як багато інших підсолоджувачі. Через те, що він містить деякі складні вуглеводи і трохи білка, він володіє більш м'яким впливом.
Мінуси: Так як в ньому багато мальтози, ячмінний солод може сприяти швидкому сплеску цукру в крові. Також ячмінь містить глютен. Це робить ячмінний солод невідповідним для людей з глютеновой хворобою або чутливістю до глютену.
Кленовий сироп.
Більш відомий як млинцевий топпер, являє собою густий темний замінник цукру, який отримують шляхом кип'ятіння соку кленового дерева. Я говорю про чистому кленовому сиропі, а не імітації кукурудзяного сиропу.
Плюси: кленовий сироп містить більше 20 антиоксидантів і деякі корисні поживні речовини, в тому числі цинк, марганець, кальцій і калій. Кілька досліджень показали потенційні властивості боротьби з раком молочної залози і товстої кишки в поліфеноли кленового сиропу. Кленовий сироп також має трохи нижчий показник GI, ніж цукор. Кленові дерева можуть давати сік протягом більше 100 років, якщо їх добре доглядати, що робить їх досить стійкими.
Мінуси: в кленовому сиропі і раніше багато цукру, він складається з 2/3 сахарози.
Кокосовий цукор.
Тож не дивно, що кокосовий цукор відбувається з кокосової пальми. Також відомий, як пальмовий цукор, він схожий на коричневий цукор, хоча він трохи суші і має більш дрібні гранули.
Плюси: кокосовий цукор містить клітковину, яка називається інулін і може допомогти стабілізувати рівень цукру в крові. Пальмові дерева не потрібно вирубувати, щоб виробляти цей цукор, і вони можуть виробляти сік протягом 20 років без використання великої кількості природних ресурсів.
Мінуси: кокосовий цукор як і раніше містить багато цукру. Його профіль складається з близько 70-80% сахарози. мед
Мед.
Захоплююче речовина, створене працьовитими бджолами. Бджоли роблять мед з нектару, літають від квітки до квітки. Продовольчі компанії використовують мед для підсолоджування і ароматизації багатьох упакованих продуктів. І це також популярно для домашнього використання в таких речах, як чай або випічка.
Плюси: мед містить флавоноїдні антиоксиданти. Він також пропонує вітамін С, вітаміни групи В, амінокислоти і мінерали. Деякі люди вважають, що сирої мед з місцевих джерел може полегшити деякі симптоми алергії, хоча дослідження неоднозначні. Мед також має антимікробні властивості.
Мінуси: мед як і раніше з високим вмістом цукру. А його антиоксидантний та харчова цінність залежать від типу квітів, які бджоли використовували в якості джерела нектару. Є також спірні етичні проблеми, пов'язані з вживанням меду, особливо коли мова йде про промислове бджільництво. Наприклад, занепокоєння з приводу того, що фермери годують їх, поводження з королевою і роль цих ферм в безладді руйнування колонії.
Діти у віці до одного року не будуть їсти мед, так як в ньому можуть бути бактерії, що викликають ботулізм. Знайти чисто органічний мед масового виробництва практично неможливо. Але багато дрібних місцеві бджолярі сприяють запиленню і більш здоровою екосистемі.
Еритрит зустрічається в природі в багатьох фруктах. Він також міститься в грибах і продуктах, отриманих в результаті ферментації. І це може бути зроблено людиною.
Плюси: він не має калорій і не викликає тих же проблем з травленням, що і інші цукрові спирти. Це також не призводить до руйнування зубів, може бути кращим замінником для людей з діабетом, і було виявлено, що він діє як сильний антиоксидант.
Мінуси: сам по собі він не такий солодкий, як цукор, тому його іноді комбінують з штучними цукрами. Споживання цього може привести до кислотного рефлюксу і сприяти зневоднення і втрати електролітів. Еритреї іноді проводиться з ГМО кукурудзяного крохмалю, тому шукайте органічні сорти, якщо ви хочете уникнути генно-інженерних інгредієнтів.
Ксиліт часто використовується як некалорійний підсолоджувач для ясен, мят, цукерок і навіть зубної пасти.
Чернець Фрукт.
Чернець фруктовий є одним з найбільш натуральних підсолоджувачів. Це фруктовий замінник цукру, який використовувався сотні років.
Плоди ченця приблизно в 150-200 разів солодше столового цукру.
Плюси: фруктовий екстракт є безкалорійні. І він не впливає на рівень цукру в крові. Бувають різних форм, такі як гранули, рідина і порошок, що робить його універсальним варіантом. Як правило, вони визнаються безпечними, в тому числі для вагітних жінок і матерів-годувальниць, а також дітей. Крім того, могрозіди в плодах ченця надають антиоксидантну дію, допомагаючи запобігти окислювальний стрес в організмі. І одне дослідження передбачає, що підсолоджувач може мати протизапальні властивості.
Мінуси: хоча фрукти ченців самі по собі не впливають на рівень цукру в крові, споживання порожніх калорій може призвести до переїдання в подальшому, що може привести до стрибків рівня цукру в крові і інсуліну. Ченці не вирощують у багатьох місцях, а це означає, що їх потрібно перевозити, і вони вимагають високих імпортних і експортних витрат. Це також може зробити покупку дорогої. Фруктові підсолоджувачі Ченця не були в таких країнах як Сполучені Штати дуже довго (і, отже, вони не були вивчені дуже довго). Деякі фруктові підсолоджувачі в поєднанні з декстрозой можуть змінити її поживний склад і зробити його більш опрацьованими. І суб'єктивно, деякі люди знаходять, що фруктові підсолоджувачі мають дивне післясмак, але вам це може сподобатися.
Ложка цукру.
У суспільстві, у яких доданий цукор є основним джерелом калорій, ми можемо бачити, як цукор завдає шкоди здоров'ю мільярдам людей.
А для деяких людей, особливо для тих, хто більш сприйнятливий до їжі, що викликає звикання, і високому рівню, що нейробіолог Сьюзан Пірс Томпсон називає «шкалою сприйнятливості», смак солодких продуктів, крім цілісних фруктів, навіть стевії і сухофруктів може викликати звикання.
Але для багатьох з нас скромну кількість правильних підсолоджувачів може додати трохи радості в нашу кулінарну життя. А іноді ложка цукру змушує ліки подіяти.
Алюлоза (Псикоза)
Алюлоза - це низькокалорійний рідкісний цукор з таким самим чистим солодким смаком, який ви очікуєте від цукру.
Алюлоза (Псикоза) - це один з багатьох рідкісних цукрів, які існують у природі в дуже малих кількостях. Спочатку його ідентифікували з пшениці і відтоді його було виявлено в деяких фруктах, включно з джекфрутом, інжиром і родзинками.
Часто задавані питання:
Чи можна пекти та готувати з використанням оригінального підсолоджувача Splenda?
Так. Гранульований підсолоджувач Splenda Original можна використовувати для випічки та приготування їжі. Він вимірює і розливає точно так само, як цукор.
1 чашка гранульованого підсолоджувача Splenda Original за солодкістю дорівнює 1 чашці цукру. Підсолоджувач Splenda можна також придбати в пакетиках, щоб підсолодити каву чи чай або посипати пластівцями чи фруктами.
Чи можна використовувати гранульований підсолоджувач Splenda Original у мікрохвильовій печі?
Так. Підсолоджувач Splenda Original зберігає свій солодкий смак за широкого діапазону температур і часу приготування, які використовуються під час приготування в мікрохвильовій печі.
Чи можна використовувати підсолоджувач Splenda Original у заморожених десертах?
Так. Підсолоджувач Splenda Original чудово підходить для заморожених десертів. Однак текстура може бути не такою кремовою, як ви звикли. Splenda Sweetener заморожується так само, як цукор у морозиві, і особливо добре працює з фруктовим сорбетом.
Чи можна використовувати підсолоджувач Splenda Original у випічці на висоті?
Так. Підсолоджувач Splenda Original можна використовувати у випічці на висоті. Майте на увазі, що на великих висотах (3000 футів і вище) під час випікання зазвичай потрібні невеликі зміни. Рекомендації щодо випічки на великій висоті зазвичай передбачають менше цукру і розпушувачів і більше рідини.
Замінник цукру купити в Україні недорого в інтернет магазині YouModern за найкращою ціною. В наявності замінник цукру сукралоза і стевія від американської компанії Splenda. Висока якість, кращий смак, широкий асортимент, доставка здійснюєтьсяв Киев, Днепр, Одесса, Алмазна, Алчевськ, Амвросіївка, Ананьїв, Андрушівка, Антрацит, Апостолове, Армянськ, Арциз, Балаклія, Балта, Бар, Баранівка, Барвінкове, Батурин, Бахмач, Бахмут, Бахчисарай, Баштанка, Белз, Бердичів, Бердянськ, Берегове, Бережани, Березань, Березівка, Березне, Берестечко, Берислав, Бершадь, Бібрка, Біла Церква, Білгород-Дністровський, Білицьке, Білогірськ, Білозерське, Білопілля, Біляївка, Благовіщенське, Бобринець, Бобровиця, Богодухів, Богуслав, Боково-Хрустальне, Болград, Болехів, Борзна, Борислав, Бориспіль, Борщів, Боярка, Бровари, Броди, Брянка, Бунге, Буринь, Бурштин, Буськ, Буча, Бучач, Валки, Вараш, Василівка, Васильків, Ватутіне, Вашківці, Великі Мости, Верхівцеве, Верхньодніпровськ, Вижниця, Вилкове, Винники, Виноградів, Вишгород, Вишневе, Вільногірськ, Вільнянськ, Вінниця, Вовчанськ, Вознесенівка, Вознесенськ, Волноваха, Володимир-Волинський, Волочиськ, Ворожба, Вуглегірськ, Вугледар, Гадяч, Гайворон, Гайсин, Галич, Генічеськ, Герца, Гірник, Гірське, Глиняни, Глобине, Глухів, Гнівань, Гола Пристань, Голубівка, Горішні Плавні, Горлівка, Городенка, Городище, Городня, Городок, Горохів, Гребінка, Гуляйполе, Дебальцеве, Деражня, Дергачі, Джанкой, Дніпро, Дніпрорудне, Добромиль, Добропілля, Довжанськ, Докучаєвськ, Долина, Долинська, Донецьк, Дрогобич, Дружба, Дружківка, Дубляни, Дубно, Дубровиця, Дунаївці, Енергодар, Євпаторія, Єнакієве, Жашків, Жданівка, Жидачів, Житомир, Жмеринка, Жовква, Жовті Води, Заводське, Залізне, Заліщики, Запоріжжя, Заставна, Збараж, Зборів, Звенигородка, Здолбунів, Зеленодольськ, Зимогір'я, Зіньків, Зміїв, Знам'янка, Золоте, Золотоноша, Золочів, Зоринськ, Зугрес, Івано-Франківськ, Ізмаїл, Ізюм, Ізяслав, Іллінці, Іловайськ, Інкерман, Ірміно, Ірпінь, Іршава, Ічня, Кагарлик, Кадіївка, Калинівка, Калуш, Кальміуське, Камінь-Каширський, Кам'янець-Подільський, Кам'янка, Кам'янка-Бузька, Кам'янка-Дніпровська, Кам'янське, Канів, Карлівка, Каховка, Керч, Київ, Кипуче, Ківерці, Кілія, Кіцмань, Кобеляки, Ковель, Кодима, Козятин, Коломия, Комарно, Конотоп Копичинці, Корець, Коростень, Коростишів, Корсунь-Шевченківський, Корюківка, Косів, Костопіль, Костянтинівка, Краматорськ, Красилів, Красногорівка, Красноград, Красноперекопськ (Яни Капу), Кременець, Кременчук, Кремінна, Кривий Ріг, Кролевець, Кропивницький, Куп'янськ, Курахове, Ладижин, Ланівці, Лебедин, Лиман, Липовець, Лисичанськ, Лозова, Лохвиця, Лубни, Луганськ, Лутугине, Луцьк, Львів, Любомль, Люботин, Макіївка, Мала, Виска, Малин, Марганець, Маріуполь, Мар'їнка, Мелітополь, Мена, Мерефа, Миколаїв, Миргород, Мирноград, Миронівка, Міусинськ, Могилів-Подільський, Молодогвардійськ, Молочанськ, Монастириська, Монастирище, Моршин, Моспине, Мостиська, Мукачево, Надвірна, Немирів, Нетішин, Ніжин, Нікополь, Нова Каховка, Нова Одеса, Новгород-Сіверський, Новий Буг, Новий Калинів, Новий Розділ, Новоазовськ, Нововолинськ, Новоград-Волинський, Новогродівка, Новодністровськ, Новодружеськ, Новомиргород, Новомосковськ, Новоселиця, Новоукраїнка, Новояворівськ, Носівка, Обухів, Овруч, Одеса, Олевськ, Олександрівськ, Олександрія, Олешки, Оріхів, Остер, Острог, Охтирка, Очаків, Павлоград, Первомайськ, Первомайський, Перевальськ, Перемишляни, Перечин, Перещепине, Переяслав, Першотравенськ, Петрово-Красносілля, Пирятин, Південне, Підгайці, Підгородне, Погребище, Подільськ, Покров, Покровськ, Пологи, Полонне, Полтава, Помічна, Попасна, Почаїв, Привілля, Прилуки, Приморськ, Прип'ять, Пустомити, Путивль, П'ятихатки, Рава-Руська, Радехів, Радивилів, Радомишль, Рахів, Рені, Решетилівка Ржищів Рівне Ровеньки Рогатин Родинське Рожище Роздільна Ромни Рубіжне Рудки Саки Самбір Сарни Свалява Сватове Світловодськ Світлодарськ Святогірськ Севастополь, Селидове, Семенівка, Середина-Буда, Сєвєродонецьк, Синельникове, Сіверськ, Сімферополь, Скадовськ, Скалат, Сквира, Сколе, Славута, Славутич, Слов'янськ, Сміла, Снігурівка, Сніжне, Сновськ, Снятин, Сокаль, Сокиряни, Соледар, Сорокине, Соснівка, Старий Крим, Старий Самбір, Старобільськ, Старокостянтинів, Стебник, Сторожинець, Стрий, Судак, Судова, Вишня, Суми, Суходільськ, Таврійськ, Тальне, Тараща, Татарбунари, Теплодар, Теребовля, Тернівка, Тернопіль, Тетіїв, Тисмениця, Тлумач, Токмак, Торецьк, Тростянець, Трускавець, Тульчин, Турка, Тячів, Угнів, Ужгород, Узин, Українка, Українськ, Умань, Устилуг, Фастів, Феодосія, Харків, Харцизькт, Херсон, Хирів, Хмельницький, Хмільник, Ходорів, Хорол, Хоростків, Хотин, Хрестівка, Христинівка, Хрустальний, Хуст, Часів Яр, Червоноград, Черкаси, Чернівці, Чернігів, Чигирин, Чистякове, Чоп, Чорнобиль, Чорноморськ, Чортків, Чугуїв, Чуднів, Шаргород, Шахтарськ, Шепетівка, Шостка, Шпола, Шумськ, Щастя, Щолкіне, Южне, Южноукраїнськ, Яворів, Яготин, Ялта, Ямпіль, Яремче, Ясинувата и все другие города. В Харькове самовывоз на Салтовке.